Про автора

Марія ТоменМарія Томен – відома українська художниця безкінечно залюблена в невичерпну природну красу життя.

Член Національної спілки художників України з 1992 року, народилася в селі Космач Косівського району Івано-Франківської області.

З 1959 по 1967 роки навчалася в Космацькій середній школі, а у 1967-1971 рр. навчалась у Львівському училищі прикладного мистецтва ім. Труша на факультеті художнього ткацтва.

З 1971 по 1983 роки працювала художником по інтер’єру (гобелен, вжиткове ткацтво). За цей період оформила кілька об’єктів і виконала сотні взірців вжиткового ткацтва для щорічних ярмарок декоративно-прикладного мистецтва у Києві.

З 1989 року пані Марія Томен – вільний художник. У 1990 році у Львові відбулась її перша персональна виставка (гобелен, графіка).

В 1992 році пройшла персональна виставка у Канадсько-українській фундації Шафранюків у Торонті (Канада) на запрошення СФУЖО.

Персональні виставки у Львові та Канаді показали високий професійний рівень художниці і у 1994 році вона вперше запрошена виставити свої твори у Парижі. ЇЇ твори прикрашають апартаменти українського посольства у Франції.

з 1989 по 1999 роки Марія живе і творчо працює в Парижі, опановує техніки живопису і рисунку, виставляє свої твори у різних галереях Парижу (загалом – 11 виставок).

Магія творів Марії Томен – дивовижна.

“Її твори сприймаються майже на підсвідомому рівні, як щось органічно споріднене і давно знайоме…” – так творчість пані Марії характеризувала Христина Саноцька, заслужений діяч мистецтв, мистецтвознавець.

“Сонце в центрі кожного твору, … усміх сонця, радість і теплота щоби осяяти красу, красу і вишуканість…”,- писала французька преса під час її виставки в Сенлісі (Франція).

У 2000 році проходить виставка творів Марії Томен у Національному художньому музеї України. У 2001 році, на запрошення управління культури і мистецтв Київської державної адміністрації, пані Марія – куратор і учасник “Весняного вернісажу” (міська галерея “Лавра”), а у 2002-2009 роках – учасник виставок у Києві та Львові.

Про Марію Томен знято 4 фільми і передачі: “Життя однієї троянди” (Перший національний канал, 2000 р.), “Кольори життя” (режисер М.Суриков, на замовлення Міністерства культури України, 2002 р.), “Художниця Марія Томен” (5-й канал, 2004 р.), “Життя триває” (Перший національний канал, 2010 р.).

Живописні твори Марії Томен знайшли своє місце у приватних галереях Франції, Канади, Іспанії, Америки, Австралії, Монте Карло. Художниця творить в різних техніках: акварель, пастель, вугіль, олівець, якими пані Марія володіє віртуозно.
ЇЇ творчість вражає величезною спонтанністю виняткової фантазії, професіоналізмом, вишуканістю і шляхетністю, поетичним настроєм творів, що і причарувало широкі кола європейської еліти.

Емоційність, сучасна стилістична манера, узагальненість, концентрація на подіях, глибокий психологічний підтекст, а ще любов до життя і поклоніння природі, що відчувається у кожному творі і є основою багатогранного таланту художниці – це стиль творів Марії Томен.

Один коментар до “Про автора”

  1. Зацікавилася творчою манерою і життям самої авторки…
    На мій непрофесійний погляд, – імпресія і романтика почуттів у світлих тонах. Гарно!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

авторський сайт